0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Гебреисус: Се уште е многу рано да се зборува за крај на пандемијата

Генералниот секретар на Светска здравствена организација, Тедрос Аданом Гебреисус денеска изјави дека и покрај тоа што се намалува бројот на новозаболени и починати од последици од Ковид-19, многу е рано да се зборува за крај на пандемијата

Back to top button
Close
Close