0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Гебрејесус: Жртвите од 2020 да не бидат залудни

Жртвите направени за да ги заштитат луѓето за време на пандемијата на коронавирусот не треба да станат залудни за време на празниците, изјави шефот на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус во божиќната порака.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close