0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Гебрејесус бара мораториум за трета доза вакцина против Ковид-19

Директорот на Светска здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус денеска побара воведување на мораториум за дополнителни дози вакцина против Ковид-19, барем до крајот на септември

Back to top button
Close
Close