Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гејтс: Состојбата се очекува да се нормализира до пролет

Бил Гејтс, коосновач на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе во светот, очекува дека состојбата во Соединетите Американски Држави, со појавата на „ветувачки вакцини“ и терапија за Ковид-19, ќе се врати во нормала до пролетта следната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close