Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гејтс: На социјалните мрежи се шират „луди“ теории на заговор

Филантропистот и коосновач на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс изјави дека е затекнат од „лудите и злонамерни“ теории на заговор за него што се шират на социјалните мрежи во текот на пандемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close