БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Газета Експрес“: Новиот американски државен секретар Ентони Блинкен е голем поддржувач на Косово

Новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, на една од најзначајните функции, онаа на државниот секретар, го именува својот долгогодишен соработник Ентони Блинкен, кој е докажан пријател и голем поддржувач на Косово, пишува денеска косовскиот портал „Газета Експрес“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close