СветСвет.Портал

ГАВИ: Обезбедени 775 милиони долари за вакцини за сиромашните земји

Светската Асоцијација за вакцини (ГАВИ) денеска потврди дека обезбедила 775 милиони долари за финансирање на испораките на вакцини против Ковид-19 во земјите со ниски примања кои исполнуваат услови за поддршка во текот на следните две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close