0_Спорт.ПорталФудбал

Гатузо ќе остане во Наполи уште една сезона

Тренерот Џенаро Гатузо ќе продолжи да работи во Наполи каде дојде во декември 2019 година.

Неапол, 28 април 2020 (МИА) – Тренерот Џенаро Гатузо ќе продолжи да работи во Наполи каде дојде во декември 2019 година.

На 30 април, 42-годишен фудбалски стручњак има право да ја искористи клаузулата за рано заминување од клубот, но тој нема да го стори тоа.

Гатузо има намера да го изработи договорот со Наполи до крајот, а тоа е завршување на сезоната 2020/21.

По 26 кола, неаполитанците го заземаат 6. место во Серија А. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close