Svet.SlajderЕвропа

Гаспром и партнерите обезбедија финансирање за завршување на изградбата на Северен тек 2

Гаспром и неговите европски партнери обезбедија речиси стопроцентно финансирање за завршување на изградбата на гасоводот „Северен тек 2“, кој сега има заокружена финансиска поддршка за пуштање во употреба, објави прес-службата на проектната компанија „Северен тек 2“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close