0_Спорт.ПорталФудбал

Гасперини горд што го победи Ливерпул на „Енфилд“

Тренерот на Аталанта, Џан-Пјеро Гасперини по победата над Ливерпул од 2:0 во Лигата на шампионите изјави дека тоа е неверојатно достигнување.

Ливерпул, 26 ноември 2020 (МИА) – Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини по победата над Ливерпул од 2:0 во Лигата на шампионите изјави дека тоа е неверојатно достигнување.

– Кога работев во Џенова, тие се сеќаваа како победија тука во 1992 година. Сега успеав да победам на „Енфилд“ со Аталанта. Ова е неверојатно достигнување. Ова е исто така корисно од гледна точка на останување во комбинација за поминување на групната фаза, рече Гасперини.

По четири кола во Д-групата од Лигата на шампионите, Ливерпул е прв со девет бода, Ајакс и Аталанта имаат по седум, Митјиланд е без освоен бод. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close