0_Спорт.ПорталКошарка

Гасол: Батлер е еден од најдобрите играчи во светот

Поранешниот играч на Лос Анџелес лејкерс, Пау Гасол им оддаде почит на Мајами и Џими Батлер.

Мадрид, 12 октомври 2020 (МИА) – Поранешниот играч на Лос Анџелес лејкерс, Пау Гасол им оддаде почит на Мајами и Џими Батлер.

  • Би сакал одделно да забележам колку сум горд на Џими Батлер. Тој е еден од најдобрите играчи во светот и одличен лидер! Честитки за Батлер и Мајами за извонредната сезона, објави на Твитер Шпанецот.

Гасол претходно играше со Батлер во Чикаго.

Мајами оваа сезона стигна до финалето во НБА плејофот каде загуби од ЛА лејкерс со 4-2 во серијата која одлучуваше за шампионската титула. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close