СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Гардијан“: Во САД со прогнози за стотици илјади жртви на Ковид-19 поради хаос со вакцинацијата

Доколку имунизацијата продолжи со сегашното темпо, може да бидат потребни месеци, па дури и години за да се исполнат целите за вакцинација на повеќето Американци. И, ако ова одложување трае со месеци, тоа може да доведе до смрт на уште неколку стотици илјади Американци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close