СветФудбал

Гардијан: Над 6.000 мигранти загинале градејќи стадиони за Мундијалот во Катар

Повеќе од 6.500 странски државјани го загубиле животот во Катар работејќи во тешки услови на изградба на објекти што ќе бидат користени за Светското фудбалско првенство во 2022 година, објави британски „Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close