СветСвет.Портал

Гани ги обвини САД за влошената безбедносна ситуација во Авганистан

Претседателот на Авганистан, Ашраф Гани го обвини Вашингтон за влошената безбедност во земјата, поради одлуката за повлекување на американските војници

Back to top button
Close
Close