BotëBotë.Portal

Gani fitues në zgjedhjet presidenciale në Afganistan

Komisioni Zgjedhor afgan sot e shpalli Ashraf Gani si fitues të zgjedhjeve presidenciale, të mbajtura para pesë muajve.

Kabul, 18 shkurt 2020 (MIA) – Komisioni Zgjedhor afgan sot e shpalli Ashraf Gani si fitues të zgjedhjeve presidenciale, të mbajtura para pesë muajve.

Komisioni i pavarur zgjedhor bëri të ditur se Abdullah Abdullah është në vendin e dytë.

Kundërshtarët e Gani bëjnë të ditur se votimi i mbajtur më 28 shtator ishte ndjekur me mashtrime masive, probleme teknike me përdorimin e pajisjeve biometrike për votim, sulme dhe parregullsi. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close