Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гани: Авганистанските сили се сосема способни да го бранат Авганистан

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани денеска изјави дека разговарал со неговиот американски колега Џозеф Бајден за целосното повлекување на американските сили од Авганистан до почетокот на септември и рече дека ја „почитува“ таа одлука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close