Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ганц: Израелската армија се подготвува за какво било сценарио кон Иран

Министерот за одбрана Бени Ганц изјави дека израелската армија се подготвува за какво било сценарио, „вклучително и за едно во кое ќе мора да преземеме (оперативни) акции за да го спречиме Иран да добие нуклеарно оружје“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close