Свет

Ганц: Израел планира да склучи договори со сојузниците кои се загрижени за Иран

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц денеска изјави дека има намера да склучи специјални договори за безбедност со сојузничките арапски земји во Персискиот залив, кои, како и Израел, се загрижени за Иран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close