Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ганц: Израел и САД го развиваат новиот противракетен штит „Ароу-4“

Развојот на „Ароу-4“ со нашите американски партнери ќе резултира со технолошки и оперативен скок напред и ќе не подготви за идните боишта и растечките закани на Блискиот исток и пошироко, изјави израелскиот министер за одбрана Бени Ганц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close