Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Гамалеја развива технологија за случај на брзи мутации на вирусот

Рускиот национален истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ работи на развој на технологија за забрзано создавање на вакцина против коронавирусот во случај на брзи промени во геномот на патогениот агенс, изјави директорот на центарот Александар Гинсбург.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close