БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Галуп: Бугарскиот претседател Радев со доверба од 64,3 отсто

Довербата во бугарскиот претседател Румен Радев, според репрезентативната анкета на Галуп, е 64,3 отсто, а недовербата 22,2 отсто, додека 12,5 отсто се двоумат, а само 1 отсто не слушнале за него.

Back to top button
Close
Close