0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Галуп/Анкета: Седумдесет отсто Бугари не сакаат отстапки во спорот со Скопје

Според Галуп, 70 отсто од испитаниците се против тоа Бугарија да го укине ветото за пристапување на Северна Македонија во Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close