Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Галер: Владата во Тирана да не ја оцрнува ЕУ, туку да ги исполни условите за членство

оординаторот за надворешна политика и проширување во Европскиот парламент, Михаел Галер, ја критикуваше владата во Тирана за клевета, со што својот однос кон ЕУ го направила непријателски, пренесува агенцијата Балкан веб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close