КултураКултура.Портал

Гала оперски концерт и балет „Болеро“ в петок во НОБ

Националната опера и балет за 27 ноември од 19 часот најави  ексклузивен оперски гала концерт и во истата вечер - балетот „Болеро“ од Морис Равел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close