Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Г-7 со заедничка осуда за Белорусија и инцидентот со патничкиот авион

Земјите од групата Г-7 економски најразвиени демократии ги осуди акциите на Белорусија околу инцидентот со патничкиот авион кој од властите на земјата беше принуден да слета за да го уапсат новинарот Роман Протасевич и неговата соопатничка Софија Сопега, кои се наоѓале на тој лет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close