0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Фукујама: ЕУ се уште може да се предомисли во врска со црногорскиот автопат

Познатиот американски политиколог Франсис Фукујама оцени дека Црна Гора претставува мал дел од поголемиот феномен на земјите во развој кои се презадолжени кон Кина и кои понизно одат во западните финансиски институции, со цел да се избегне можноста за предавање на колатералот на Кинезите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close