Фудбал

Фудбалската федерација на БиХ се подели по национална основа околу изборот на нов селектор

Изборот на нов селектор на Босна и Херцеговина (БиХ) што беше најавен за денеска, пропадна поради жестоки поделби на национална основа меѓу членовите на Извршниот одбор на локалната фудбалска федерација (НС/ФС БиХ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close