0_Спорт.ПорталФудбал

Фудбалската асоцијација на Англија ќе ги суспендира играчите на 6-12 натпревари за расизам

Фудбалската асоцијација на Англија ќе ги дисквалификува играчите шест до 12 натпревари за расизам и дискриминација, напиша на Твитер, Роб Харис, новинар на „АП“.

Лондон, 7 август 2020 (МИА) – Фудбалската асоцијација на Англија ќе ги дисквалификува играчите шест до 12 натпревари за расизам и дискриминација, напиша на Твитер, Роб Харис, новинар на „АП“.

Новата сезона на англиската Премиер лига започнува на 12 септември.

Претходно, Фудбалската асоцијација на Англија им даде препорака на судиите да ги отстранат играчите кои намерно кашлаат кон противници или службени лица на натпревар. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close