0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиСпортФудбал

Фудбалерот Шабан Зенку со потекло од Кичево потпиша за Борусија Менхенгладбах

Големиот фудбалски талент Шабан Зенку чии родители се со потекло од село Жубрино, Кичевско, со неполни 15 години го потпиша првиот четиригодишен професионален договор со Бундеслигашот Борусија Менхенгладбах.

Back to top button
Close
Close