0_Спорт.ПорталФудбал

Фудбалер на Англија доби црвен картон за првпат по осум години

Дефанзивецот на Англија, Кајл Вокер е исклучен на денешниот меч од Лигата на нацијата против Исланд. Фудбалерот во Манчестер сити доби втор жолт картон, автоматски црвен, во 71. минута од средата.

Рејкјавик, 5 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Англија, Кајл Вокер е исклучен на денешниот меч од Лигата на нацијата против Исланд. Фудбалерот во Манчестер сити доби втор жолт картон, автоматски црвен, во 71. минута од средата.

Ова е прво исклучување за англиски репрезентативец на официјален натпревар, уште од 2012 година.

Претходно, Стивен Џерард доби црвен картон на средбата со Украина (1:1) во квалификациите за СП 2014. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close