Svet.SlajderЕвропа

ФСБ приведе украински дипломат во Санкт Петербург

Руската Федерална служба за безбедност ФСБ го приведе конзулот на Генералниот конзулат на Украина во Санкт Петербург поради добивање класифицирани информации од базите на агенциите за спроведување на законот и ФСБ, јави ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close