ЕвропаЕвропа.Портал

Фронтекс: Намален бројот на илегални премини во ЕУ во првото тромесечје од годинава

Бројот на детектирани илегални премини на границите во Европската унија се намали за седум проценти во првиот квартал од 2021 година, најмногу поради големото намалување на бројот на преминувања на источната медитеранска рута, соопшти Европската агенција за гранична и крајбрежна стража - Фронтекс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close