Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Фронтекс: Мигрантите најмногу во ЕУ пристигнуваат по копнен пат, најчесто преку Балканот

Се намалува бројот на илегални влегувања во ЕУ на мигрантите преку Средозменото море, се наведува во најновиот извештај за работата на европската агенција Фронтекс, што  и помага на Грција да ги заштити своите граници, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close