СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фрлени седум бомби врз база во Ирак, повредени четворица војници

Четворици ирачки војници се повредени денеска во напад врз ирачката воздухопловна база Балад, во која се сместени американски сили, соопштија два воени извора.

Тикрит, 12 јануари 2020 (МИА) – Четворици ирачки војници се повредени денеска во напад врз ирачката воздухопловна база Балад, во која се сместени американски сили, соопштија два воени извора.

Врз базата се истрелани седум минофрлачки бомби.

Воени извори наведуваат дека бомбите се фрлени на пистата во базата, која се наоѓа на околу 80 километри северно од Багдад. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close