СветСвет.Портал

Фридом Хаус: Пандемија поттикнува репресија преку интернет низ целиот свет

Владите ширум светот ја користат пандемијата како изговор за да го засилат надзорот и подобро да ги сузбијат гласовите на несогласувања преку интернет, се вели во извештај на организацијата за заштита на човекови права Фридом Хаус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close