Дописници СветЕвропа

Франсоа Бајру предлага „демографски пакт“ за спас на францускиот социјален модел

Франција во текот на изминатите години имаше „вистинска демографска динамика“, но сега се појавуваат „многу загрижувачки“ знаци за „нарушување на оваа динамика“, алармира високиот комесар за планирање Франсоа Бајру, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close