0_Магазин.ПорталЗанимливости

Французите ретко велат „те сакам“ – го покажуваат тоа на дело

Лили Хајз објаснува за посебните обичаи на народот во Франција - земја во која љубовта не се покажува со зборови, туку со дела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close