Дописници СветЕвропа

Французите од политичарите најголема доверба имаат во своите градоначалници, иако мнозинството смета дека политичарите се „исклучени од реалноста“

Според испитувањето, тие имаат поголема доверба во своите избрани претставници, особено оние блиски до нив, дури и ако сметаат дека тие се „исклучени од реалноста“ и сè поброојни се тие кои бараат од нив заштита, особено во прашањата за миграција, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close