Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Французите не се убедени дека Макрон добро управува со кризата со Ковид-19

По единаесет месеци здравствена криза, јасно мнозинство од Французите (60 отсто) немаат доверба во извршната власт во управување со ситуација предизвикана од епидемијата со Ковид-19, покажува испитувањето на „Одокса-Бекбеун Консултинг“ за Ле Фигаро и Франс Инфо, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close