ЕвропаЕвропа.Портал

Французите би можеле да се вратат во нормала со вакцина до следната есен

Луѓето во Франција би можеле да се вратат во некој вид нормален живот до есен 2021 година, под услов да стапи во сила голема програма за вакцинација против Ковид-19, изјави денеска соработникот на француската влада Арно Фонтане.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close