Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француското национално собрание изгласа  продолжување на здравствената вонредна состојба до 16 февруари

Националното собрание, каде што опозицијата ја критикуваше долгорочна употреба на ова „атомско оружје“ односно вонредната здравствена состојба, пратениците со 71 глас „за“ и 35 „против“ при прво читање го усвоија продолжувањето на овој исклучителен режим до 16 февруари 2021 година.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close