Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француските служби објавија видео од состанок на штабот на Ал-Каеда во исламски Магреб

Директорот на ДГСЕ (дирекцијата за надворешна безбедност), Бернард Емие го прикажа и коментираше видеото, на кое може да се распознаат тројцата главни водачи на Ал-Каеда во исламски Магреб (АКИМ), вклучувајќи го и неговиот водач, убиен минатиот јуни, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close