Дописници СветЕвропа

Француските парламентарци препорачуваат целосна забрана за нитрите во сувомеснатите производи до 2025 година

Парламентарниот извештај презентиран денеска во францускиот парламент, препорачува постепено забранување на солите од нитрити до 2025 година, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close