Дописници СветЕвропа

Францускиот премиер го претстави планот за излез од рестриктивните мерки

Францускиот премиер Едуар Филип, пред Сенатот (Горниот дом на францускиот парламент) го прецизира планот за излез од рестриктивните мерки кои се во сила од 17 март, од помош за најранливата категорија - младите, користењето заштитни маските, делумната невработеност, помошта за претпријатијата, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close