0_Web_АктуелноДописници СветЕвропа

Францускиот парламент го усвои законот за постепениот излез од вонредната состојба и „здравствениот пасош“

По Националното собрание на Франција, Сенатот исто така го одобри законот за постепено излегување од здравствената вонредна состојба, кој дозволува воспоставување на контроверзниот „здравствен пасош

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close