ЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот Парламент даде првично одобрување на контроверзен нацрт-закон за безбедност

Долниот дом на францускиот Парламент денеска даде првично одобрување на контроверзниот нацрт-закон за безбедност со кој се ограничува објавувањето фотографии или видеа од лица на полицајци што беше жестоко критикуван од групите за слобода на печатот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close