Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ ќе отплови кон Источен Медитеран

Францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ и неговата борбена група ќе отпловат во наредните денови од југоисточното француско пристаниште Тулон кон Источен Медитеран, а оттаму кон Индискиот Океан и Персискиот залив, соопшти Министерството за вооружени сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close