Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот министер за земјоделство ги повикува сонародниците да покажат „гастрономски патриотизам“

Два дена пред Бадник, министерот за земјоделство, Жулиен Денорманди, утринава испрати апел за „гастрономски патриотизам“. Гостувајќи во емисија на радиото  Франс Интер министерот го повтори повикот до Французите да јадат локални и свежи производи со што ќе го поддржат француското земјоделство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close