Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот кандидат за еврокомесар Тиери Бретон го помина првиот испит пред европратениците

Европратениците со гласање одлучија дека профилот на францускиот кандидат за член во Европската комисија не претставува ризик од конфликт на интереси, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close