Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Француски „Санофи“ и британски „ГСК“ почнаа ново клиничко испитување на заедничка вакцина против Ковид-19

По разочарувањето од првата верзија, француската лабораторија „Санофи“ се надева дека ќе ја направи својата вакцина достапна во четвртиот квартал на годината. За таа цел лабораторијата денеска најави дека ќе почне ново клиничко испитување наречено „фаза 2“ за нејзината главна вакцина против Ковид-19, развиена со британскиот „ГСК“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close